ul. Ryżowa 9, Warszawa

BMW M2 Competition – osiągi, dane techniczne, cena

BMW M2 Competition

BMW M2 to jeden z najlepszych samochodów pod względem tego, ile satysfakcji daje z jazdy. Przez wielu uznawany jest za najdoskonalsze BMW serii M, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Mimo tylu pozytywnych recenzji, bawarski producent już przyszykował nieco zmodernizowany model.

Nazywa się BMW M2 Competition i ma zastąpić zwykłe M2. Napędzane jest 3-litrowym silnikiem 6-cylindrowym o mocy 410 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który pochodzi wprost z M3 i M4. Oznacza to wzrost o 40 KM i 50 Nm względem poprzednika.

Osiągi

BMW M2 Competition
Tylnonapędowe BMW M2 od zawsze imponowało swoimi właściwościami jezdnymi. Bezpośredni układ kierowniczy, superszybka automatyczna skrzynia biegów, świetne zbalansowanie i ogromna stabilność mimo krótkiego rozstawu osi. Do tego piękny dźwięk silnika. To jeden z niewielu samochodów nastawionych na kierowcę i czerpanie frajdy z jazdy.

Za sprawą większej mocy, M2 Competition jest jeszcze szybsze. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4,4 sekundy w przypadku odmiany wyposażonej w standardową, 6-biegową skrzynię ręczną. W przypadku automatycznej przekładni dwusprzęgłowej o 7 przełożeniach, osiągnięcie tego samego następuje 0,2 s wcześniej. Za to wspólnym mianownikiem jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h prędkość maksymalna.

Niestety, są i złe wieści. Nowy silnik wymagał bardziej zaawansowanego systemu chłodzenia, co z kolei przełożyło się zwiększenie masy własnej z 1495 do 1550 kg. Rekompensatą ma być zmodernizowane zawieszenie – w zwykłym M2 już było bardzo dobre, sztywne, ale jednocześnie dzięki swojej sprężystości skutecznie tłumiło niedoskonałości jezdni – oraz elementy usztywniające nadwozie, stworzone z włókna węglowego.

Pod względem stylistycznym obyło się bez fajerwerków. Nowe są m.in. osłona chłodnicy wykończona na czarny, błyszczący połysk, czy aerodynamiczne obudowy lusterek. Gamę kolorów nadwozia wzbogacono o srebrny Hockenheim Silver i pomarańczowy odcień, inspirowany BMW serii 1 M Coupe. Nadkola wypełniają felgi o nowym wzorze w rozmiarze 19 cali, okalane oponami Michelin Pilot Super Sport. Za nimi skrywa się wydajny układ hamulcowy z czterotłokowymi zaciskami o średnicy 380 mm z przodu i 370 mm z tyłu. Dostępny ma być opcjonalny pakiet z jeszcze większymi tarczami – 400 mm z przodu i 380 mm z tyłu oraz dwoma dodatkowymi zaciskami przy każdym kole.

BMW M2 Competition – cena

Nowe BMW M2 Competition ma trafić do sprzedaży w lipcu 2018 roku. Jego cena w Wielkiej Brytanii ma zaczynać się od 47 260 funtów.

Call Now Button