ul. Ryżowa 9, Warszawa

Volvo XC90 – nikt w nim zginął, a jest w produkcji 16 lat

Szwedzka marka jak żadna inna kojarzy się przede wszystkim z bezpieczeństwem. I nie bez powodu. Tym razem model XC90 został okrzyknięty najbezpieczniejszym w Wielkiej Brytanii. W pojeździe będącym w produkcji od 16 lat jeszcze nikt nie zginął!

Volvo XC90 imponuje od ogółu do detali. To świetnie dopracowany samochód, który przy okazji zapewnia wysokie bezpieczeństwo podróżnych.

Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przez niezależne laboratorium Thatcham Research, które na swoim koncie ma m.in. testy pod kątem bezpieczeństwa z udziałem drugiej generacji XC90. Właśnie ten samochód uznany został za najbezpieczniejszy, jaki kiedykolwiek został poddany próbom. Duża w tym zasługa zaawansowanego autonomicznego systemu hamowania.

Protoplasta tego modelu zadebiutował w 2002 roku i był sprzedawany przez 12 lat. Od tamtej pory sprzedano ponad 50 000 egzemplarzy SUV-a marki Volvo. Zdaniem naukowców, zastosowanie zaawansowanych technologii wykrywających zagrożenia, w tym autonomicznego systemu hamowania, pomogło XC90 osiągnąć wręcz bezbłędne wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

Autonomiczny system hamowania stał się w dzisiejszych czasach standardem w wielu pojazdach testowanych przez instytut Tatcham Research. I jest to naprawdę przełomowa technologia, która ratuje życia – laboratorium uznało ją za najbardziej przełomową od czasów wynalezienia pasów bezpieczeństwa.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że to właśnie Volvo zdobyło zaszczytną koronę wśród producentów wytwarzających najbezpieczniejsze pojazdy w Wielkiej Brytanii. W 2008 Szwedzi publicznie oświadczyli, że chcą projektować na tyle bezpieczne pojazdy, by we wszystkich wyprodukowanych po 2020, nikt nie zginął.

Bezpieczeństwo według Euro NCAP

10 stycznia 2018 roku instytut Euro NCAP ogłosił listę najlepszych pojazdów w swoich klasach. Świetne wyniki osiągnął Volkswagen, którego aż 3 modele zostały wyróżnione, w tym Arteon, T-Roc i Polo. Volvo XC60 z kolei zdominowało klasę dużych SUV-ów.

Call Now Button