ul. Ryżowa 9, Warszawa

Wymiana ROZRZĄDU warszawa

Koszt wymiany rozrządu waha się od 400 do 600 zł. Rozrząd to bardzo istotny element w nowoczesnych silnikach spalinowych, który jest odpowiedzialny za dopływ mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów, jak również za opróżnianie z nich spalin. W naszym warsztacie samochodowym wymieniamy rozrządy wyposażone w łańcuchy i paski zębate. 

Niesprawny ROZRZĄD – objawy, konsekwencje

Potencjalna awaria rozrządu może być bardzo kosztowna w naprawie – niekiedy odchodzi do kolizji tłoków z otwartymi zaworami. Symptomem nadmiernie zużytego łańcucha rozrządu jest metaliczny hałas wydobywający się spod pokrywy napędu rozrządu, szczególnie zauważalny podczas pracy zimnego silnika. 

Rozrząd nie składa się jedynie z paska lub łańcucha, ale także wielu innych elementów, w tym popychacza, który również jest podatny na zużycie. Na nieprawidłowości w jego pracy może wskazywać dźwięk przypominający stukanie, który najprawdopodobniej będzie świadczyć o luzach zaworowych. Nawet jeśli po rozgrzaniu jednostki hałasy ustępują, nie należy bagatelizować problemu. Istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia zaworów i wałka rozrządu, co wiąże się z wysokimi kosztami. Tak jak w przypadku innych podzespołów samochodu, tak i tutaj powinniśmy trzymać się zasady, że profilaktyka jest lepsza od leczenia objawów. 

Dlaczego my?

  • szybka diagnoza i naprawa
  • wykwalifikowani mechanicy
  • rozsądne ceny
  • wysoka kultura organizacyjna
  • transparentność
  • doświadczenie

KONTAKT

Adres: Ryżowa 9, Włochy, Warszawa

E-mail: kontakt@rafmarmoto.pl

Telefon: 795 110 114

Godziny pracy: 8:00 – 20:00 (pon. – pt.)

Call Now Button