ul. Ryżowa 9, Warszawa

Wymiana oleju w Warszawie. Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju w samochodzie?

Wymiana oleju w Warszawie

Najczęściej zaleca się dokonanie pomiaru oleju przed uruchomieniem silnika lub parę minut po jego wyłączeniu. Auto powinno stać na równej nawierzchni. Po zastosowaniu się do powyższych wytycznych, należy otworzyć maskę, wyjąć bagnet i go przetrzeć. Następnie z powrotem go wkładamy, po czym wyciągamy, sprawdzając poziom oleju. Jeśli jest za mało – należy go uzupełnić.

Jak często należy sprawdzać poziom oleju w samochodzie?

To zależy. Są jednostki, które mają znacznie wyższe zapotrzebowanie na olej – wtedy stan należy kontrolować częściej. W większości jednak przypadków można tę czynność przeprowadzać nawet raz w miesiącu. Co istotne, wiele współczesnych samochodów wyposażonych jest w układ informujący o zbyt niskim poziomie oleju.

Olej silnikowy – kiedy należy go wymienić?

Teoretycznie należy postępować według wskazań producenta. Na pewno nie należy wymieniać oleju rzadziej. Rekomendowana za to jest częstsza wymiana oleju, nawet co 10 000 lub 15 000 km, szczególnie w przypadku wysilonych jednostek. Dużo zależy również od sposobu eksploatacji.

Częściej należy wymieniać olej silnikowy w pojazdach zasilanych LPG ze względu na fakt, że gaz może mieć znacznie więcej siarki, przez co wspomniany płyn szybciej się zużyje.

Dobór oleju silnikowego

Tutaj po raz kolejny warto sięgnąć po instrukcję obsługi, w której znajdziemy normę specjalną, wraz z informacjami o lepkości i klasie jakościowej. Jedno jest pewne – na oleju silnikowym nie ma co oszczędzać. Lepiej sięgnąć po produkty renomowanych firm. Jeśli na tym etapie macie wątpliwości, poproście o pomoc mechanika.

Wymiana oleju w Warszawie

W warsztacie samochodowym Rafmarmoto oferujemy wymianę oleju. Jego stan sprawdzamy m.in. w ramach przeglądu podstawowego.

 

Call Now Button