ul. Ryżowa 9, Warszawa

Sprawdzanie poziomu płynu chłodniczego

Sprawdzanie poziomu płynu chłodniczego. Warsztat w Warszawie

Podobnie jak w przypadku sprawdzania poziomu oleju w samochodzie, tak i w przypadku sprawdzania płynu chłodniczego należy ustawić pojazd na równej nawierzchni. Następnie, bez odkręcania nakrętki zbiornika, należy spojrzeć ile jest go w zbiorniku.

Warto mieć na uwadze, że wyniki będą różne w przypadku rozgrzanej i chłodnej jednostki, nawet jeśli faktyczny poziom jest identyczny. Niezależnie jednak od wszystkiego, poziom płynu chłodniczego zawsze powinien mieścić się w określonej normie, czyli pomiędzy oznaczeniami “min” i “max”.

Nieprawidłowości mogą świadczyć o usterkach uszczelki pod głowicą, nieszczelności w układzie chłodzenia lub zapowietrzeniu układu. W takich przypadkach konieczny jest niezwłoczna wizyta w serwisie samochodowym.

Sprawdzając poziom płynu chłodniczego również należy mieć na uwadze fakt, że ewentualne odkręcenie korka wlewu przy rozgrzanym silniku może skutkować wystrzeleniem płynu i poparzeniem.

Rafmarmoto, warsztat samochodowy w Warszawie, w ramach podstawowego przeglądu sprawdza stan płynu chłodniczego, a także wielu pozostałych elementów pojazdu, które są bardzo istotne podczas oceny ogólnej kondycji auta.

Call Now Button