ul. Ryżowa 9, Warszawa

Nowe Audi A7 Sportback już jest

foto: materiały prasowe

Najnowsze luksusowe, pięcioosobowe coupe spod znaku Audi jest ucieleśnieniem nowoczesnego wzornictwa i zaawansowanej technologii.

Zamówienia na nowe Audi A7 będzie można składać już od początku 2018 roku. Pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli w drugim kwartale tego samego roku. Auto w momencie debiutu rynkowego dostępne będzie z 3-litrową jednostką TFSI V6 o mocy 340 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Pod względem stylistycznym, A7 Sportback przypomina najnowszej generacji „A-ósemkę”. Z przodu znajdziemy pojedynczą osłonę chłodnicy, wraz z wąskimi reflektorami oraz sporych rozmiarów wlotami powietrza w zderzaku. Konserwatywni niemieccy styliści pokusili się o odważne i wyraziste przetłoczenia. Nadwozie ma podkreślać dynamiczny i progresywny charakter najnowszego modelu producenta z Ingolstadt.

Pięciodrzwiowe coupe z mocno opadającą linią dachu mierzy 4969 mm długości, 1908 mm szerokości i zaledwie 1422 mm wysokości, przy rozstawie osi 2926 mm. Nadkola demonstracyjnego modelu – który po raz pierwszy oficjalnie ujrzał światło dzienne 19 października 2017 roku – wypełniają 21-calowe felgi.  

Wnętrze A7 Sportback zostało zaprojektowane w minimalistycznym stylu, z naciskiem na poziome linie i elegancki panel obsługi. To wszystko ma dawać poczucie przestronności. Kolory, materiały tapicerskie i poszczególne elementy mają odzwierciedlać nową estetykę.

Nowością są dwa dotykowe ekrany o przekątnych 10,1 cala i 8,6 cala. Ten pierwszy, znajdujący się nad drugim, ma spełniać standardową rolę – pozwoli na konfigurację ustawień, wybór celu nawigacji, zmianę źródła audio, czy wprowadzenie częstotliwości stacji radiowej. Za pośrednictwem mniejszego z kolei będzie można sprawować pieczę nad ustawieniami klimatyzacji, czy dodatkowymi funkcjami (np. ogrzewanymi i wentylowanymi fotelami).

W bogatszych odmianach wyposażeniowych kierowca będzie miał do dyspozycji tzw. wirtualny kokpit, wyświetlacz head-up display, system nagłośnienia Bang & Olufsen, a także skórzaną tapicerkę Valcona.

Luksusowe Audi może pochwalić się również inteligentnymi systemami. Kierowca będzie mógł między innymi zdalnie zaparkować samochód. W praktyce oznacza to, że autonomiczny system w pełni samoistnie wykona wszelkie niezbędne manewry do wjechania lub wyjechania z miejsca parkingowego lub garażu. Sterowanie wspomnianą funkcją będzie możliwe także za pomocą smartfona. To wszystko możliwe jest dzięki centralnemu asystentowi kierowcy zFAS, który w czasie rzeczywistym zbiera informacje o otoczeniu, wykorzystując przy tym, w zależności od poziomu wyposażenia, do 5 czujników radarowych, 5 kamer i 12 ultradźwiękowych sensorów oraz skanerów laserowych.

3-litrowy silnik V6 FSI generuje 340 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywanego na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej automatycznej, dwusprzęgłowej przekładni S tronic. Auto w takiej konfiguracji jest w stanie rozpędzić się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w zaledwie 5,3 sekundy i osiągnąć ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną rzędu 250 km/h. Zgodnie ze standardami NEDC, średnie zużycie paliwa dla tego modelu wynosi 6,8 l/100 km, przy emisji na poziomie 154 g CO2 na kilometr.

W bagażniku Audi A7 Sportback 2018 pomieści 535 litrów lub 1390 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. Jak na tę klasę pojazdów przystało, możliwe jest otwarcie klapy bagażnika za pomocą ruchów stopy pod tylnym zderzakiem. 

Więcej informacji można się dowiedzieć odwiedzając stronę www.audi.pl.

Call Now Button