ul. Ryżowa 9, Warszawa

Poznaj najbardziej niezawodne i najbardziej awaryjne auta na rynku

Consumer Reports opublikował tegoroczne zestawienie najbardziej niezawodnych i najbardziej awaryjnych samochodów dostępnych na amerykańskim rynku. Większość z wytypowanych modeli sprzedawanych jest również w Europie, a także w Polsce.

Wielu konsumentów przy wyboru samochodu sugeruje się raportami niezawodności. W końcu kupując jakikolwiek produkt chcemy być maksymalnie zadowoleni z dokonanego wyboru. Nasze dobre wrażenie o pojeździe skutecznie może zatrzeć jego ewentualna usterka lub poważna awaria.

Listę aut, które należy unikać, otwiera Chevrolet Camaro. Właściciele tego modelu skarżą się na problemy ze skrzynią biegów, elektroniką oraz napędem. Nie najlepszym wyborem jest również Mercedes GLC z zawodnymi hamulcami, układem kierowniczym i zawieszeniem. Kolejnym autem w zestawieniu jest SUV Jaguara – piętą achillesową F-Pace’a jest układ napędowy,system multimedialny, elektronika, a także… mechanizm różnicowy.

Amerykanie narzekają również na uplasowanego na 7. miejscu w zestawieniu najbardziej awaryjnych modeli GMC Acadię. Jeszcze bardziej zawodzi Fiat 500, mający problemy z hamulcami, a także elektroniką. Piąte i czwarte miejsca przypadły modelom Forda, analogicznie – Focusowi oraz Fieście. Oba auta borykają się z problemami ze skrzyniami biegów.

Na niechlubnym ostatnim miejscu podium znalazł się szwedzki SUV premium – Volvo XC90. Szczególnie irytuje swoich właścicieli marnie działającym systemem multimedialnym. Podnożkami dla lidera jest Cadillac Escalade. Z kolei pole position przypadło Tesli Model X. W aucie wyprodukowanym przez firmę Elona Muska zawodzi m.in. system otwierania tylnych drzwi. W pełni elektryczny SUV nie najlepiej wypada przez wzgląd na liczne niedociągnięcia natury jakościowej.

Podczas gdy powyższe modele należy omijać szerokim łukiem, z czystym sumieniem Consumer Reports poleca następujące auta:
10. Kię Niro
9. Subaru BRZ/Toyotę GT86
8. Lexusa ES
7. Lexusa GS
6. Audi Q3
5. Toyotę RAV4
4. Lexusa IS
3. Toyotę Prius V
2. Toyotę Prius C
1. Infiniti Q70

 

Call Now Button