ul. Ryżowa 9, Warszawa

Mercedes klasy G 2019 – nowa odsłona ikonicznego modelu

Mercedes klasy G 2019
Mercedes klasy G 2019
Wnętrze Mercedesa klasy G 2019 jest minimalistyczne. Pod względem designu, model ten wyznacza nowy kierunek dla gamy ze Stuttgartu / fot. materiały prasowe

Mercedes klasy G przeszedł próbę czasu, stając się motoryzacyjną ikoną. Firma ma nadzieje, że nowy model – zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show – wykorzysta ten sukces.

Projektanci odpowiedzialni za nadwozie najnowszej klasy G połączyli nowoczesny design ze stylem protoplasty. Auto wciąż wyróżnia się kanciastymi liniami i okrągłymi światłami przednimi. Jest o 53 mm dłuższe i szersze o 121 mm od poprzednika.

Wyposażenie

SUV standardowo jest wyposażony w analogowe zegary, ale klienci mogą zamówić 12,3-calowy cyfrowy zestaw przyrządów, aby lepiej współgrał z 12,3-calowym monitorem systemu multimedialnego. Podróżujący mogą cieszyć się podgrzewanymi fotelami, systemem audio z 7 głośnikami i licznymi schowkami.

Dostępna będzie oszałamiająca gama opcji, w tym 16 głośnikowy system dźwięku przestrzennego Burmester, skórzana tapicerka designo oraz pakiet Active Multicontour Seat, na który składają się przednie fotele z funkcją ogrzewania, wentylacji i masażu. Jeśli nie jest to wystarczy, pakiet Exclusive Interior Plus rozszerzy opcje o skórzaną tapicerkę Nappa na drzwiach, desce rozdzielczej i centralnej konsoli.

Nawet bez dodatkowych opcji, klasa G 2019 jest bogato wyposażona i bardziej komfortowa od poprzednika. Wnętrze wyciszono, ograniczając jednocześnie przenoszone do niego wibracje. Zwiększone wymiary modelu zapewniają kierowcy i pasażerom dodatkowe miejsce na nogi, ramiona i łokcie. W szczególności pasażerowie na tylnych siedzeniach mają powody do zadowolenia ze względu na 15 mm większą przestrzeń na nogi.

Klasa G, w momencie debiutu na rynku, oferowana będzie z 4-litrowym silnikiem V8 twin-turbo o mocy 450 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka będzie współpracować z 9-biegową przekładnią automatyczną oraz napędem na obie osie.

Podczas odsłony SUV-a, Arnold Schwarzenegger zapytał Dietera Zetschego, prezesa zarządu Daimlera, o ewentualny wariant w pełni elektryczny. Poradzono mu, by był cierpliwy i czekał na informacje.

Mercedes klasy G 2019
Mercedes klasy G 2019 ma być bardziej komfortowy, przestronny i lepszy w terenie. / fot. materiały prasowe

Właściwości terenowe

Nie dość, że najnowszy model Mercedesa jest bardziej luksusowy i wygodny, to w dodatku lepiej radzi sobie w terenie. Jego konstrukcja została oparta na ramie drabinowej, co zapewnia większą wytrzymałość na obciążenie w stosunku do nadwozi samonośnych. Dodatkowym atutem są 3 100% blokady mechanizm różnicowego oraz niezależne zawieszenie przednie. Auto legitymuje się 31-stopniowym kątem podchodzenia, 30-stopniowym kątem podjazdu. Głębokość brodzenia wynosi 70 cm. Prześwit wynosi 241 mm.

Zastosowanie lżejszych materiałów pozwoliło na redukcję masy nawet o 170 kg względem analogicznych odmian. Dzięki temu klasa G ma być się lepiej prowadzić i być bardziej ekonomiczna.

Mercedes klasy G – ceny

W Niemczech za nową generację terenowego Mercedesa trzeba zapłacić od 107 040,50 euro. Jego oficjalną rynkową premierę zapowiedziano na czerwiec 2018 roku.

Więcej informacji o tym samochodzie znajdziecie na stronie mercedes-benz.pl.

Mercedes CLS Final Edition

Zwiastując nadejście CLS-a nowej generacji, Mercedes zaprezentował edycję Final Edition modelu W218.

Call Now Button