ul. Ryżowa 9, Warszawa

Jaguar F-Pace SVR, czyli SUV z pazurem

SUV nie musi być nudny, dowodem czego jest najnowszy Jaguar F-Pace w topowej odmianie SVR. Napędza go potężny 5-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Współpracuje on z przekładnią automatyczną o 8 przełożeniach oraz napędem na obie osie. Efekt?

Sprint od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy oraz prędkość maksymalna rzędu 283 km/h. W dodatku producent obiecuje, że F-Pace SVR brzmi jak na „V-ósemkę” przystało, co jest zasługą aktywnego układu wydechowego Variable Valve Active Exhaust System. Mało tego – jego zastosowanie pozwoliło zredukować masę własną pojazdu o 6,6 kg! Poza osiągami, inżynierowie z działu Special Vehicle Operations dopracowali właściwości jezdne, o czym wspomniał Mike Cross, główny inżynier w JLR:

F-Pace zapewnia prowadzenie i zwinność dopasowane do osiągów. Wszystko, począwszy od układu kierowniczego a skończywszy na układzie zawieszenia zostało specjalnie dostosowane do superwydajnego SUV-a, dzięki czemu w rezultacie powstał samochód, który łączy w sobie najlepsze cechy SUV-a i pojazdów ze znaczkiem SVR.

Na liście zmian Jaguar wymienił zastosowanie sztywniejszych sprężyn, lekkich felg kutych w rozmiarach 21 cali przód i 22 cale tył, za którymi skrywają się jeszcze większe hamulce, o średnicy 395 i 396 mm. Przy okazji zoptymalizowano działanie napędu na obie osie oraz poprawiono wspomaganie elektrycznego układu kierowniczego.

Najmocniejsza odmiana F-Pace’a wyróżnia się także specjalnym pakietem aerodynamicznym. Przedni zderzak zyskał potężniejsze wloty powietrza. Podobne zresztą zagościły na masce i tylnym zderzaku, pod którym zamontowano dyfuzor z wkomponowanymi poczwórnymi końcówkami układu wydechowego. We wnętrzu znalazły się specjalne, pikowane fotele, które mają gwarantować bardzo dobre trzymanie boczne. Nie zabrakło również licznych emblematów SVR podkreślających sportowy charakter tego modelu. Standardem jest system multimedialny z 10-calowym ekranem dotykowym oraz 12,3-calowy wyświetlacz w miejscu tradycyjnych zegarów pod deską rozdzielczą.

Ceny Jaguara F-Pace’a SVR

Według podanych przez producenta cen, Jaguar F-Pace SVR ma kosztować od 79 900 dolarów w USA i 74 835 funtów w Wielkiej Brytanii. Producent zapewnia gwarancję na 5 lat lub 100 000 km.

Więcej informacji na temat danych technicznych, cen oraz gamy modelowej znajdziecie na stronie www.jaguar.pl.

Call Now Button