ul. Ryżowa 9, Warszawa

Wymiana klocków hamulcowych Warszawa

Dobry stan techniczny samochodu to podstawa bezpieczeństwa. Jednym z najistotniejszych elementów tej całej układanki są właśnie klocki hamulcowe, mające bezpośredni wpływ na efektywność hamowania. Co istotne, każdy użytkownik pojazdu jest w stanie samodzielnie ocenić ich stan, patrząc się na okładzinę klocka. Jeśli rowek jest słabo widoczny lub nie widać go wcale, należy niezwłocznie wymienić, mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników, jak również fakt, że w przypadku jazdy z nadmiernie zużytymi klockami szybciej zużywają się tarcze hamulcowe. Koszt tych ostatnich jest zdecydowanie wyższy od klocków. Na samych klockach hamulcowych nie powinniśmy oszczędzać i zamiast kupować produkty z najniższej półki, zainwestować w nieco droższe, z lepszą relacją jakości do ceny.

Co istotne, nie musimy odkręcać koło samochodu, by naocznie ocenić ich stan. Wystarczy być wyczulonym na wszelkie odstępstwa od normy, które można zaobserwować podczas jazdy. W przypadku zużytych klocków hamulcowych hamowanie nie będzie tak płynne. Do tego dochodzi nieprzyjemny dźwięk. Jeśli wystąpią oba objawy, wtedy powinniśmy czym prędzej udać się do warsztatu samochodowego w celu profesjonalnej diagnozy i ewentualnej wymiany klocków w razie stwierdzenia ich nadmiernego zużycia. 

W warsztacie samochodowym Rafmarmoto wymiana klocków przednich kosztuje od 80 do 100 zł. Taki sam przedział cenowy obowiązuje dla tylnych klocków hamulcowych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pełen cennik znajduje się w zakładce Cennik.

Call Now Button