ul. Ryżowa 9, Warszawa

Serwis klimatyzacja samochodowa Warszawa

Klimatyzacja - serwis Warszawa

Oferujemy profesjonalne usługi naprawy i przeglądu klimatyzacji samochodowej. Działamy na warszawskim rynku od ponad 7 lat. Sprawdź nas – zadzwoń 795 110 114.

Nie ma wątpliwości co do tego, że klimatyzacja jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia współczesnych samochodów. Wpływa ona nie tylko na sam komfort podróży, ale również na bezpieczeństwo. Gdy temperatura w pojeździe jest zbyt wysoka, trudniej wtedy utrzymać dostatecznie wysoki poziom koncentracji. W zimie zaś, jej prawidłowa praca jest gwarantem przejrzystych szyb i dobrej widoczności. Dlatego warto odpowiednio dbać o to, by układ klimatyzacji działał wzorowo. W innym przypadku narażeni możemy być dodatkowo na nieprzyjemne zapachy wydobywające się z nawiewów.

Systematyczne przeglądy są istotne i to niezależnie od pory roku – warto mieć na uwadze, że przez skraplającą się parę wodną powstają grzyby i drobnoustroje, które poza nieprzyjemnym zapachem mogą wywoływać alergię. W trakcie rutynowego przeglądu warto sprawdzić m.in. skuteczność działania klimatyzacji, temperaturę nawiewu, ciśnienie układu, filtr przeciwpyłkowy, a także stan i naciąg paska napędu sprężarki. W razie konieczności należy wymienić czynnik chłodzący, uzupełnić olej w sprężarce, a także przeprowadzić dezynfekcję.

Od czasu do czasu konieczna może okazać się wymiana filtra przeciwpyłkowego, który ma dbać o czystość powietrza we wnętrzu. Osuszanie i dezynfekcję kanałów wentylacyjnych warto przeprowadzać mniej więcej raz na pół roku lub po przejechaniu dystansu rzędu od 10 000 do 15 000 kilometrów. Wymianę wkładu osuszającego zaleca się co 4 lata lub co 50 000 do 100 000 kilometrów.

Wizytę w warsztacie należy rozważyć w momencie, gdy wystąpią którekolwiek z objawów: układ klimatyzacji nie jest w stanie dostarczyć wystarczająco chłodnego powietrza, siła nawiewu jest słaba, parują szyby i wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Nawet jeśli nie zaobserwujemy żadnego z powyższych, wciąż warto udać się przynajmniej raz w roku na kontrolę.

Klimatyzacja – co warto o niej wiedzieć?

Klimatyzacja jest odpowiedzialna za proces wymiany powietrza w aucie, co ma na celu utrzymywanie pożądanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniając przy tym przyjemną i komfortową podróż. Nawet jeśli nie odnotujemy jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu układu, to i tak powinniśmy się wybrać na rutynową kontrolę do warsztatu.

Podczas przeglądu klimatyzacji profesjonalne warsztaty oferują sprawdzenie szczelności układu – ciśnieniowe, podciśnieniowe, barwnikiem UV lub azotem – wymianę uszczelek, parowników i filtrów klimatyzacyjnych, kondensorów skraplaczy, naprawę chłodnic, wentylatorów, instalacji elektrycznej, urządzeń i paneli sterujących klimatyzacją, wymianę filtrów pyłkowych, czynnika chłodzącego oraz dezynfekcję chemiczną.

Warsztat Warszawa – usługi serwisu klimatyzacji 

W Rafmarmoto oferujemy m.in.:

  • przegląd klimatyzacji
  • kontrolę szczelności układu (ciśnieniowa, podciśnieniowa, barwnikiem UV lub azotem)
  • wymianę o-ringów (uszczelek)
  • wymianę parowników i filtrów klimatyzacyjnych, kondensorów skraplaczy
  • naprawę chłodnic (skraplaczy)
  • naprawę instalacji elektrycznej, urządzeń i paneli sterujących klimatyzacją
  • naprawę wentylatorów
  • wymianę filtrów pyłkowych
  • wymianę czynnika chłodzącego
  • dezynfekcję chemiczną

Cennik

KlimatyzacjaCeny (brutto)
Napełnienie klimatyzacji czynnikiem200 zł
Sprawdzanie szczelności klimatyzacji50 zł
Wymiana filtra kabinowegood 50 do 80 zł
Odgrzybianie100 zł

 

Sprawdź ceny innych usług świadczonych w warsztacie samochodowym Rafmarmoto w Warszawie.

Call Now Button