ul. Ryżowa 9, Warszawa

Hyundai stworzył panoramiczny dach wyposażony w poduszki powietrzne

Szyberdach

Panoramiczne szyberdachy stały się dla nowych nabywców samochodów najnowszym wymogiem. Wychodząc im naprzeciw, Hyundai zaczął pracę nad podniesieniem aspektu bezpieczeństwa, wyposażając je w poduszki.

W efekcie, południowokoreański producent samochodów stworzył ostatnio panoramiczną poduszkę powietrzną z osłoną przeciwsłoneczną. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w branży.

Innowacja Hyundai’a polega na zainstalowaniu poduszki powietrznej wewnątrz mechanizmu dachów szklanych z osłoną przeciwsłoneczną. Jeśli czujnik pokładowy wykryje, że pojazd wkrótce się przewróci po zderzeniu, poduszka powietrzna zostanie aktywowana. Jej napełnienie zajmie jedynie 0,08 sekundy, dzięki czemu pokryje całą powierzchnię szyberdachu.

Producent samochodowy twierdzi, że jego system poduszek powietrznych może zapobiec wysypywaniu się na pasażerów fragmentów szkła, co znacznie zmniejszy ryzyko poniesienia przez nich ciężkich obrażeń.

DDREM – system zapobiegający wypadkom

Co ciekawe, Hyundai niedawno opracował system o nazwie DDREM – Departed Driver Rescue * Exit Maneuver, który ma zapobiegać wypadkom powodowanym przez osoby zasypiające w trakcie jazdy.

Technologię oparto o kamerę na podczerwien, która monitoruje i analizuje ruchy twarzy i oczu kierowcy, sprawdzając czy nie występują u niego znamiona senności. Jeśli system stwierdzi, że kierujący zasnął, samoistnie przełączy się w tryb autonomiczny, znajdzie bezpieczne miejsce i zatrzyma się.

Zaletą opracowanego rozwiązania jest fakt, że w większym stopniu bazuje on na coraz popularniejszych systemach dostępnych w seryjnie produkowanych autach.

Dbaj o stan techniczny auta

Niezwykle istotny dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest stan samochodu. Dlatego warto dokonywać okresowych przeglądów.

Call Now Button